Sinemaseverlerin merakla beklediği etkinlik: 43. İstanbul Film Festivali heyecanı Nisan’da başlıyor

17-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival, bu yıl N Kolay sponsorluğunda İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenleniyor. Festival, dünya sinemasından seçkin örnekleri, ödüllü filmleri, yıldız oyuncuları ve usta yönetmenleri sinema tutkunları ile buluşturacak.

Festival kapsamında, 132 uzun ve 12 kısa metrajlı film gösterimi yapılacak. Bu zengin program, 12 gün boyunca çeşitli gösterimler, özel etkinlikler ve konuk yönetmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşilerle sinema dolu günler vadediyor. Biletler, İKSV Lale Kart üyeleri için öncelikli olarak sunulacak ve ardından genel satışa açılacak.

Bu yılki festivalin dikkat çekici konukları arasında, dünya sinemasının önde gelen isimlerinden Wim Wenders ve Japon oyuncu Koji Yakusho yer alıyor. Wenders, festivalde üç filmi ile yer alacak ve bir sohbet etkinliğinde izleyicilerle buluşacak. Yakusho ise Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıldönümü vesilesiyle İstanbul’a gelecek ve festivalde dört filmiyle sinemaseverlerle buluşacak.

Festival gösterimleri, İstanbul’un çeşitli semtlerinde yer alan altı farklı salonda gerçekleştirilecek. Festival boyunca, sinemaseverler yıldız oyuncular ve yönetmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek film gösterimleri ve etkinliklere katılma fırsatı bulacak.

Festival Biletleri

Festival biletleri 5 Nisan Cuma günü 10.30’dan itibaren passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ve İKSV ana gişeden üzerinden genel satışa sunulacak.

Bilet fiyatları

Hafta içi 11.00 seansları festival başlayana kadar 90 TL.
Hafta içi gündüz seansları (11.00, 13.30, 16.00 ) yalnızca 120 TL, Eczacıbaşı Genç Bilet ile öğrencilere yalnızca 20 TL.
Hafta içi 19.00 ve hafta sonu (11.00, 13.30, 16.00, 19.00) tam 120 TL, Eczacıbaşı Genç Bilet ile öğrencilere 20 TL.
Tüm 21.30 seansları 150 TL.
65 yaş ve üzeri sanatseverlerin tüm seanslara %25 indirim hakkı bulunuyor.

Festival programı ve detaylı bilgiler İKSV’nin resmi web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x